Várak, lovagok, hercegnők

Ebben a blogunkban gyermekeink egyik kedvenc témája, a várak és lovagok játékokra szeretnénk ötleteket, tippeket, egy kis leírást adni.
Kezdjük egy kis leírásal- kik is a lovagok?
Lovag általában csak nemes ember lehetett. A lovagok nevelése általában 5 éves korban elkezdődött. Az apródok 14 éves korukig egy lovag szolgálatában megtanulták a lovagi tudomány alapjait, a lovaglást, nyíllövést, úszást, birkózást és ökölvívást. 14 évesen váltak fegyvernökké és kezdhettek hozzá a harci technikák megtanulását, úgymint a kardforgatás, csatabárddal és buzogánnyal vívott közelharcok. A fegyverhordozók kb. 5-7 év elteltével válhattak lovaggá, miután elsajátították a hét lovagi művészetet:
- Lovaglás
- Úszás
- Ökölvívás
- Sólyommal való vadászat
- Sakk
- Versírás
- kardforgatás
A lovagi cím eredetileg nem volt örökölhető vagy adományozható, kizárólag a nevelési folyamat révén elnyert tudásuk által válhattak lovaggá. Az avatással azonban a lovag származzon a társadalom bármely rétegéből is, az uralkodói osztály tagja lett. (Ezért is gondolták sokan, hogy a lovaggá nevelés biztos jövőt jelent fiaik számára.) Mindez a késő középkorban megváltozott, létrejött az örökölhető lovagi cím, ami a legtöbb nyugat-európai országban a kisnemességnek felelt meg. (Forrás: wikipédia)
Ostheimer lovagok elérhetők ITT
Milyen volt a lovagi torna?
A 15. századra a lovagi tornákból színes társadalmi esemény lett. Ahol a lovagok bebizonyíthatták bátorságukat a közönség, az uralkodó és a hölgyek előtt. A barátságos lándzsatörés célja az volt, hogy kiüssék az ellenfelet a nyeregből vagy eltörjék a lándzsáját. A vesztesnek át kellett adnia fegyvereit, hogy aztán váltságdíjért visszavásárolja őket. A győztes pedig pénzjutalomban részesült. Voltak azonban olyan tornák, amelyeken kimondottan az ellenfél megsebesítése vagy megölése volt a cél. (Forrás: wikipédia)
Drewart várak, várkiegészítők ( toalett, börtön, lelátó, torony, várkapu, katapult) elérhetők ITT
Várkisasszonyok, lovagok, sárkány - a szerepjáték fontossága
Mesebeli történetek jelennek meg gyermekeink lovagi szerepjátékában: a várskisasszonyokat elrabolja a gonosz sárkány, amit a loavgok kiszabadítanak mindenféle harc, lovagi torna, ügyeszségi verseny folyamán. A gyermekek fantáziája szárnyal- közben tanulja a kommunikációt, kifejezőkészséget, történetmesélést- ha a nap egyik szakaszában történt vele valami, akkor oldja a feszültséget. A legcsodálatosabb játék, amellyel rengeteget fejlődik a gyermek.
Ostheimer várkissszony, sárkány, lovagoklovagok, börtön ITT
Köszönöm, hogy elolvastad. További információk, videók miatt kövess minket a @snapisworld Instagram oldalon.